|

4/B Sözleşmeli Memura Tayin Hakkı Yolda

tayinSözleşmeli memurların merakla beklediği tayin ve becayiş konusunda yeni bir adım atıldı. Eş durumundan dahi tayin olamayan sözleşmeli personele ışık yakan Bakan Akdağ oldu. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın açıklamalarına göre yapılacak değişiklikler ile memur alımları yapılmadan önce sözleşmeli memurların tayin istekleri gerçekleştirilip daha sonra atama yapılacak. Bu değişikliğin sadece sağlık memurları çalışanları için değil tüm 4 b li sözleşmeli memurlar için yapılmasıda memurların beklentileri arasında. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ TV8′de yayınlanan ‘Erkan Tan ile Başkent’ten’ programında soruları yanıtladı. Akdağ, 2011’de sağlık alanında yapılacak en önemli hizmetleri anlattı. Canlı yayında 182 no’lu telefonu arayıp sistemi test ederek başarıyla çalıştığını kanıtladı.

4/B’LİLER İÇİN YENİ KANUN HAZIRLIYORUZ
Akdağ’ın açıklamalarına göre sözleşmeli memura tayin hakkı sadece sağlık memurlarına yönelik olacak. “Yeni kanun hazır ama tayin hakkı önceliğini bu arkadaşlara vereceğiz” diyen Akdağ, 4/B’lilerin çakılı kadrolarda çalıştığını, bundan dolayı çalışan herkese müteşekkir olduğunu belirtti.
“Yeni bir kanun hazırlıyoruz. O kanunda yer değiştirmelerde bu arkadaşlarımıza öncelik vereceğiz. Yeni personel alınırken, önce bu arkadaşlarımızı yerleştirip sonra yenilerini alacağız. Tamamının değişmesi zor tabi. Hastalık durumlarını ve eş durumlarını, kadro olmak kaydıyla yer değiştiremeyen memur bir eş varsa bu sözleşmeler için şimdi uyguluyoruz. Burada şu dengeyi sağlamak zorundayız. Bir taraftan sözleşmeli personelimizin ihtiyaç ve taleplerini karşılamaya çalışıyoruz, öbür taraftan onların hizmet verdiği bölgelerdeki vatandaşın talebini. Ayrıca 4924’ler deyince sadece Güneydoğu değil, ülkenin eleman tayininde güçlük çeken her yeri için geçerli” dedi.

HASTANELERDE BUGÜN ‘GİT YARIN GEL’ DÖNEMİ BİTTİ
Şu anda 10 ilde, yılbaşından itibaren Türkiye’nin her yerinde uygulanmaya başlanacak olan çağrı merkezi uygulamasını anlatan Sağlık Bakanı şunları kaydetti;
“182 no’lu telefonu arayıp hastanelere gitmeden; son derece iyi yetişmiş, çok iyi bilgi veren operatörlerden, içinde bulunduğunuz hafta için randevu alabiliyorsunuz. Uygulama Erzurum, Kayseri, Edirne, Eskişehir, Bilecik, Çanakkale, Kırklareli, Çanakkale, Yalova, Tekirdağ’da hizmet veriyor. Randevunuzu aynı telefon aracılığı ile iptal etmeniz de mümkün”

Tags: , , , , , , , , , , ,

1 Response for “4/B Sözleşmeli Memura Tayin Hakkı Yolda”

  1. bülent diyor ki:

    hala devlet hastanelerinde görevli kadın doğuma bakan doktorlar bi şekilde özel muayenehanesine yönlendiriyorlar. Bu şekilde vatandaş hem döner sermayeye para ödemiş oluyor hemde doktorun muayenehanesinde para ödüyor doktorun davranış şekli ( ilgisi ) hastaya muayenehanesinde değişiyor sizce bu hasta hakları yönünden adilmi?

Yorum Yap


Benzer Konular

web sitesi zorunlulugu -web sitesi zorunlulugu