Promosyon güncelleme talepleri karşılık buldu. Trakya Üniversitesinin promosyon anlaşması güncellendi

Promosyon güncelleme talepleri karşılık buldu. Trakya Üniversitesinin promosyon anlaşması güncellendi
Yayınlama: 07.09.2022
A+
A-

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ PROMOSYON ANLAŞMASI GÜNCELLENDİ

Promosyon güncelleme talepleri karşılık buldu. Trakya Üniversitesinin promosyon anlaşması güncellendi.

Yüksek enflasyon nedeniyle maaşlara yapılan zamlar daha önce yapılan promosyon anlaşmalarını tekrar gündeme getirmişti. Zira sözleşmesini yıl başından önce yapmış olan kurumların anlaştığı tutarlar bugün telaffuz edilen tutarların çok gerisinde kaldı. Malum bugün 30 bin TL, 40 bin TL gibi rakamlar konuşuluyor. Rekor ise 41 bin 500 TL ile Anadolu Üniversitesinde…

Promosyon sözleşmesini daha yılbaşından önce yapmış kurumlar ise bankalarla görüşerek promosyon sözleşmelerinin güncellenmesini talep ediyor. Fakat genel olarak bankalar bu tekliflere şimdiye kadar olumsuz geri dönüş yaparak konuyu gündemden kaldırmaya çalıştılar. Bankalardan olumsuz geri dönüş alan bazı kurumlar ise mevcut sözleşmelerini iptal ederek yeni bir sözleşme yoluna gittiler ve ilk sözleşmelerine göre hayli yüksek tutarda yeni sözleşme imzaladılar.

Sözleşmesini iptal ederek yeni ihale yapan kurumlarla ilgili haberleri görmek için tıklayın…

PROMOSYON GÜNCELLEME TALEPLERİ KARŞILIK BULMAYA BAŞLADI

Kurumların promosyon güncelleme talepleri karşılık bulmaya başladı. Bu kapsamda Trakya Üniversitesinin promosyon anlaşması güncellendi. Trakya Üniversitesi’nde 4 bin 745 çalışan için banka tarafından 3 yıllık olan 5 bin 390 liralık anlaşma revize edildi. İhale sonucunda ise promosyon anlaşma süresinde 2 yıllık 26 bin 300 liraya karar verilirken, bu tutarın 15 Eylül tarihinde çalışanlara tek seferde ödeneceği belirtildi.

Bu kapsamda 05 Eylül 2022 tarihinde Trakya Üniversitesi Heyeti ile Akbank yetkilileri arasındaki yapılan ikinci görüşme sonucunda 3 yıl için 5.390,00 TL olan maaş promosyonu anlaşmasının kalan 2 yılı için ek 26.300,00 TL daha ödenmesi kararlaştırılarak revize edilmiş oldu.

Trakya Üniversitesi’nin promosyon anlaşmasının güncellemesiyle birlikte diğer kurumların bu yöndeki taleplerinin de bankalar tarafından kabul edileceği, kurumların ısrarlı taleplerine bankaların daha fazla direnemeyeceği kanaatindeyiz. Trakya Üniversitesi personeline hayırlı olması dileğiyle…


⇒ iscimemur.net’i twitter da takip etmek ister misiniz? Tıklayın

iscimemur.net özellikle yerel yönetimlerde çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları özlük veya bordro konularındaki sorulara mevzuatsal dayanakları ile birlikte cevap bulabilecekleri bir platformdur.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.