Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yılbaşından sonra enflasyon hızla düşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yılbaşından sonra enflasyon hızla düşecek
Yayınlama: 05.09.2022
A+
A-

YILBAŞINDAN SONRA ENFLASYON HIZLA DÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan en dikkat çekeni ise enflasyon ile ilgili olarak söyledikleri oldu. Erdoğan enflasyon en ciddi sorunumuz diyerek enflasyonun düşeceği tarihi işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023’ün başından itibaren enflasyonun hızla düşeceğini ve yıl sonuna doğruda (2023 sonu) yüzde 20’lere gerileyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasındaki ilgili kısım özetle şu şekilde…

Borsamızın sürekli rekorlar kırması sermaye piyasalarına güvenin göstergesidir. Enflasyon en ciddi sorunumuzdur. Yılbaşından sonra enflasyonun hızlı inişine şahitlik edeceğiz.

Yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazlayla büyüme esasına dayanan Türkiye Ekonomi Programına uygun devam ettiğimizin işaretidir. Önce 40’lı, ardından 30’lu, yıl sonuna doğru 20’li rakamlardaki enflasyonla ülkemizi bu tehdidin gölgesinden çıkarmayı planlıyoruz. Asgari ücretten emekli ve memur maaşlarını yükseltmeye, sosyal yardım programlarını yeni bir anlayışla genişletmeye kadar pek çok tedbiri hayata geçireceğiz.


⇒ iscimemur.net’i twitter da takip etmek ister misiniz? Tıklayın

iscimemur.net özellikle yerel yönetimlerde çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları özlük veya bordro konularındaki sorulara mevzuatsal dayanakları ile birlikte cevap bulabilecekleri bir platformdur.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.