Edirne Belediyesinde promosyon sözleşmesi feshedildi. Yeni sözleşme 22 Bin 500 TL

Edirne Belediyesinde promosyon sözleşmesi feshedildi. Yeni sözleşme 22 Bin 500 TL
Yayınlama: 08.08.2022
A+
A-

Edirne Belediyesinde Promosyon Sözleşmesi Feshedildi. Yeni Sözleşme 22 Bin 500 TL

Yaşanan yüksek enflasyon nedeniyle ücretlere yapılan artışlardan sonra promosyon sözleşmesini yeni yapan kurumlar yüksek meblağlara anlaşmaktadır. Promosyon sözleşmesini eski tarihlerde yapmış olanların aldığı tutarlar ise bugünkü rakamların yanında komik kalmakta.

Kurumların bankalarla yazışarak promosyon sözleşmesini güncelleme talepleri ise genelde sonuçsuz kalıyor. Bu durum ise kurumları mevcut sözleşmelerden tek taraflı caymaya ve başka bir banka ile anlaşmaya sevk ediyor.

Sözleşmesini tek taraflı feshedenlerden birisi Bingöl İl özel İdaresiydi. Bingöl İl Özel İdaresi mevcut promosyon sözleşmesini feshederek başka bir banka ile 23 Bin 875 TL’ye anlaşmıştı. (İlgili haber için tıklayın)

Şimdi ise Edirne Belediyesinde mevcut sözleşmeyi iptal ederek 22 Bin 500 TL’ye yeni bir promosyon sözleşmesine imza atıldı.

Konuyu twitter hesabından duyuran Tüm Yerel Sen’in paylaştığı mesaj şu şekilde…

“Yapılan bu promosyon sözleşmesinin diğer Belediyelerimize örnek olmasını temenni eder. Mevcut promosyon sözleşmesini feshederek, emekçiden yana taraf olan Edirne Belediye Başkanımız Sn. Recep Gürkan’ı ve Edirne Şube Yönetim Kurulu Üyelerimizi yürekten kutluyoruz.

Kamu çalışanlarına maaşlarını aldıkları bankalar ile yapılan anlaşmalar gereği promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Banka promosyon sözleşmeleri uzun süreleri kapsayacak şekilde hesaplanması yaşanan yüksek enflasyon sürecinde hak kayıplarına neden olmaktadır.

Geçmiş dönemde imzalanan sözleşmelerin feshi veya yeniden düzenlenmesi gerekmektedir.

Bu kapsamda bütün Belediyelere Sendikamız tarafından yazı yazılarak promosyon sözleşmelerinin güncellenmesini talep ettik.

Yetkili olduğumuz Edirne Belediyesinde mevcut eski sözleşme fesh edilerek 422 emekçi adına üç yıllık 22.500 TL banka promosyonu sözleşmesi imzaladık.”


⇒ iscimemur.net’i twitter da takip etmek ister misiniz? Tıklayın

iscimemur.net özellikle yerel yönetimlerde çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları özlük veya bordro konularındaki sorulara mevzuatsal dayanakları ile birlikte cevap bulabilecekleri bir platformdur.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.