Kamu personelinin Temmuz ayı maaşları ne zaman ödenecek? Belli oldu…

Kamu personelinin Temmuz ayı maaşları ne zaman ödenecek? Belli oldu…
Yayınlama: 27.06.2022
A+
A-

Kamu personelinin Temmuz ayı maaşları ne zaman ödenecek?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan kabine toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında saat 15:00 civarında başlayan kabine toplantısı 3 saatten fazla sürdü. Bir çok önemli konunun ele alındığı toplantının konularından biride milyonlarca çalışanın merakla beklediği Temmuz ayı maaş ödeme tarihleriydi.

Kabine toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda görüşülen ve karara bağlanan konularla ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Maaşlar bayramdan önce ödenecek

Temmuz ayı maaşları ne zaman ödenecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre memur, işçi ve sözleşmeli olmak üzere 15 Temmuzda maaş alacak olan kamu personelinin bu ayki maaşları erken ödenecek. Bayram öncesinde hesaplara geçecek olan maaşların ödenme tarihi ise 8 Temmuz olarak açıklandı.

Haziran enflasyonu 4 Temmuzda açıklanacak. Enflasyonun açıklanmasıyla birlikte memur, memur emeklisi ve sözleşmeli personelin ne kadar zam alacağı da ortaya çıkmış olacak.

Bayramın 1 inci gününün cumartesiye denk geldiği ve cuma günüde arefe günü olduğu düşünülürse enflasyonun açıklanmasından itibaren bir kaç gün içinde maaşların hazırlanması gerekecek.

Maaş yapan birimleri yoğun bir hafta bekliyor

Kurumların İnsan Kaynakları ve Muhasebe birimlerini yoğun bir hafta bekliyor. Zira Temmuz ayında hem maaşlar erken ödenecek hem de katsayı farkından kaynaklı 14 günlük maaş farkları yapılacak…


MAAŞ HESAPLAMA PROGRAMLARIMIZ

⇒ Sözleşmeli Personel Maaşı Hesaplama Programımız İçin Tıklayın

⇒ Sözleşmeli Personel İş Sonu Tazminatı Programımız İçin Tıklayın


HERKES İÇİN DENEME SINAVLARI

⇒ Deneme Sınavlarına Katılmak İçin Tıklayın


⇒ iscimemur.net’i twitter da takip etmek ister misiniz? Tıklayın

iscimemur.net özellikle yerel yönetimlerde çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları özlük veya bordro konularındaki sorulara mevzuatsal dayanakları ile birlikte cevap bulabilecekleri bir platformdur.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Yasar dedi ki:

    Cok , yararli ve kalici bilgiler ediniyoruz;emeginize saglik

  2. rutvan kıllıkırk dedi ki:

    14 günlük maaş farkları 18 temmuzdan sonra yapılır.