Togg Karıştığı Bir Kazada Alev Alev Yandı

Adana’nın Pozantı ilçesinde bir Togg alev alev yandı. Aracın yanma anı kameralara yansıdı.

Togg Karıştığı Bir Kazada Alev Alev Yandı
Yayınlama: 28.05.2024
Düzenleme: 29.05.2024 08:52
A+
A-

Togg Karıştığı Bir Kazada Alev Alev Yandı

Adana’nın Pozantı ilçesinde meydana gelen kaza görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Togg olduğu iddia edilen bir araç bariyerlere çarparak kaza yaptı.

Kaza sonrası alev alan araç vatandaşlar tarafından cep telefonuyla videoya alındı.

Henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmamış olsa da aracın alev almasının nedeni batarya hasarı gösteriliyor. 

Kazada yaralanan olmadığı belirtiliyor.

Elektrikli otomobillerin bataryaları genel olarak zemine yakın bölgelerde bulunuyor. Bu durumun sebebi ise araçların ağırlık merkezini mümkün olduğunca aşağıda tutarak otomobillerin daha dengeli olmasını sağlamak ve savrulmasını engellemek olarak ifade ediliyor. Öte yandan bu durum bataryaları zaman zaman daha hassas hâle getiriyor. 

Kaza sonrasında araçların bataryalarında ortaya çıkan hasarlar hemen yangına neden olmayabiliyor ancak bir defa yangın çıktığında da araçları söndürmek neredeyse imkansız hâle gelebiliyor. Bu yüzden de otomobiller bir defa yanmaya başladığında durdurmaya çalışmak yerine araçtan uzak durmak gerekiyor. Bu tür bir kazada içten yanmalı motorların da alev alması ile karşılaşılabiliyor.

Whatsapp Kanalımıza katılmak için tıklayın

iscimemur.net’i twitter da takip etmek ister misiniz? Tıklayın

iscimemur.net özellikle yerel yönetimlerde çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları özlük veya bordro konularındaki sorulara mevzuatsal dayanakları ile birlikte cevap bulabilecekleri bir platformdur.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.