Artuklu Belediyesinin yeni başkanı belli oldu

Artuklu Belediyesinin yeni başkanı belli oldu
Yayınlama: 30.07.2022
A+
A-

Artuklu Belediyesinin Yeni Başkanı Belli Oldu

Hatırlanacağı üzere Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı bir süre önce, 26 Temmuz 2022 tarihinde, sağlık sorunları nedeniyle istifa etmişti.

AK Parti’li Abdülkadir Tutaşı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da;

“Yürütmekte olduğum Mardin Artuklu Belediye Başkanlığı görevimden sağlık sorunlarım nedeniyle affımı istemiş bulunmaktayım. Bundan sonraki siyasi hayatıma partimin bir neferi olarak devam edeceğimin bilinmesini isterim. Hepinize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

ifadelerini kullanmıştı.

Ak Partili Tutaşı’nın istifasından sonra yeni belediye başkanını seçmek için harekete geçen Artuklu Belediye Meclisi, Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Zeynel Abidin’in başkanlığında toplandı.

Yapılan seçimde Ak Partili Mehmet Tatlıdede ile HDP’li Medine Aksoy Artuklu Belediye Başkanlığı için yarıştı.

Artuklu Belediyesinin Yeni Başkanı Ak Partili Mehmet Tatlıdede Oldu

AK Parti grubunun 20, HDP grubunun 10 ve 1 bağımsız meclis üyesinin hazır bulunduğu başkanlık seçiminde AK Parti Grubu’nun adayı olarak gösterilen Mehmet Tatlıdede 21 oyla Artuklu Belediye Başkanı seçilirken HDP’nin adayı Medine Aksoy ise 10 oy aldı.

Oylamanın ardından basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunan Tatlıdede, partililere teşekkür ederek, “Allah’ın izniyle her zaman ve her yerde hep birlikte hizmete devam edeceğimiz için bu yola baş koyduk. Allah’ın izniyle becereceğimize inanıyoruz” dedi.

Belediye Başkanının görevi hangi durumlarda sona erer? Tıklayın


⇒ iscimemur.net’i twitter da takip etmek ister misiniz? Tıklayın

iscimemur.net özellikle yerel yönetimlerde çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları özlük veya bordro konularındaki sorulara mevzuatsal dayanakları ile birlikte cevap bulabilecekleri bir platformdur.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.