Bakan Uraloğlu Türkiye’deki Sosyal Medya Kullanıcısı Sayısını Açıkladı

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda bir sunum gerçekleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Türkiye’deki sosyal medya kullanıcısı sayısını ve sosyal medyada geçirilen süreleri açıkladı.

Bakan Uraloğlu Türkiye’deki Sosyal Medya Kullanıcısı Sayısını Açıkladı
Yayınlama: 28.05.2024
A+
A-

Bakan Uraloğlu Türkiye’deki Sosyal Medya Kullanıcısı Sayısını Açıkladı

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda bir sunum gerçekleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, sunumunun bir bölümünde Türkiye’deki sosyal medya kullanıcısı sayısını ve sosyal medyada geçirilen süreleri açıkladı.

Vatandaşlarımız sosyal medya tercihlerine yönelik davranışları hakkında bilgi veren Bakan Uraloğlu, “Vatandaşlarımızın yaklaşık yüzde 78’i yeni adıyla X, Instagram, YouTube, Facebook gibi sosyal medya mecralarından en az birini kullanmaktadır.

58 milyona yakın insanımız aktif olarak sosyal medya kullanıcısıdır.

Dünyada 6,5 saat olan günlük kullanım süresi, ülkemizde yaklaşık 7 saattir. ifadesini kullandı.

Türkiye’de günlük erişimi 10 milyonun üstünde olan sosyal ağ sağlayıcılarına yönelik düzenlemeye de değinen Uraloğlu, “Bunların hepsi şirketlerini kurdular. En son bunu kuran X’tir. Şu anda yasal mevzuatımız çerçevesinde istediklerimizi yaptırdığımızı söyleyebilirim. Yurtdışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcı temsilcilerinden günlük erişimi 1 milyondan fazla olanlardan LinkedIn, Dailymotion, Pinterest ve VKontakte da aynı şekilde şirketlerini kurdular, temsilcilerini atadılar. Şu anda Türkiye’deki istenen şartları yerine getirme noktasındalar.” ifadesine yer verdi.


Whatsapp Kanalımıza katılmak için tıklayın

iscimemur.net’i twitter da takip etmek ister misiniz? Tıklayın

iscimemur.net özellikle yerel yönetimlerde çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları özlük veya bordro konularındaki sorulara mevzuatsal dayanakları ile birlikte cevap bulabilecekleri bir platformdur.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.