HİTAP Yeni Duyuru: Mevcuda ek olarak artık 20 kullanıcı daha tanımlanabilecek

HİTAP Yeni Duyuru: Mevcuda ek olarak artık 20 kullanıcı daha tanımlanabilecek
Yayınlama: 21.09.2023
A+
A-

HİTAP Yeni Duyuru: Mevcuda ek olarak artık 20 kullanıcı daha tanımlanabilecek

12.09.2023 tarihli duyurumuzda HİTAP işlemleri için Programın KULLANICI İŞLEMLERİ alanında Kurumunuzca üretilecek olan 4,5,6,7 nolu kullanıcıların yetkilendirilebileceği bildirilmişti.

Ancak Kurumların daha fazla sayıda HİTAP kullanıcısına ihtiyaç duymaları sebebiyle yine 3 nolu kullanıcı e-Devlet Şifresi ile programa girilerek KULLANICI İŞLEMLERİ alanından tanımlanabilecek 4,5,6,7 nolu HİTAP kullanıcılara ek olarak 20 kullanıcı daha tanımlama imkanı sağlanmıştır.

Yeni eklenecek kullanıcılarda (+ yeni kullanıcı ekle 4,5,6,7 nolu) alanından tanımlanacak olup kullanıcı adları alfabetik sırayla harflerden oluşturulacaktır.

Bu şekilde KULLANICI İŞLEMLERİ alanından yetki tanımlaması yapılmış olan kullanıcılar kendi e-Devlet Şifresi ile programa veri girişi yapabilecektir.

Yeni kullanıcı tanımlama işlemleri 3 nolu kullanıcı ile yapılmakta olduğundan 3 nolu kullanıcı değişikliği olmasına karşın bu değişikliğin yapılmaması halinde programa da giriş yapılamayacağından Kesenek Bilgi Sisteminde bulunan Kullanıcı ve Yönetici Değiştirme Uygulaması üzerinden e-sigorta ile gönderilmesi ve söz konusu değişiklik formlarının onaylanmak üzere ıslak imzalı olarak ivedilikle Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Primler Daire Başkanlığına gönderilmesi gerekmektedir.

3 no.lu kullanıcı ve diğer kullanıcı tanımlamaları için adım adım yapılması gerekenleri anlattığımız yazımızı inceleyebilirsiniz. Tıklayın…


Telegram kanalımıza katılmak için tıklayın >> t.me/iscimemurnet


iscimemur.net’i twitter da takip etmek ister misiniz? Tıklayın


iscimemur.net özellikle yerel yönetimlerde çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları özlük veya bordro konularındaki sorulara mevzuatsal dayanakları ile birlikte cevap bulabilecekleri bir platformdur.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.