Belediyenin Temizlik Görevlisi Çöpte Bulduğu 5 Milyonu Sahibine Teslim Etti

Bakırköy Belediyesinin bir temizlik görevlisi temizlik yaptığı sokakta bulunan bir binanın bahçe duvarında, içinde yaklaşık 100 bin lira değerinde döviz ve 4 milyon 713 bin değerinde 16 adet çek bulunan bir çanta buldu.

Belediyenin Temizlik Görevlisi Çöpte Bulduğu 5 Milyonu Sahibine Teslim Etti
Yayınlama: 21.06.2024
Düzenleme: 21.06.2024 00:17
A+
A-

Belediyenin Temizlik Görevlisi Çöpte Bulduğu 5 Milyonu Sahibine Teslim Etti

Bakırköy Belediyesinin bir temizlik görevlisi temizlik yaptığı sokakta bulunan bir binanın bahçe duvarında, içinde yaklaşık 100 bin lira değerinde döviz ve 4 milyon 713 bin değerinde 16 adet çek bulunan bir çanta buldu. Sahibini bulamayınca, çantayı Şenlikköy Polis Merkezi’ne götürerek polise teslim etti. Polis çantayı, sahibi M.C.’ye teslim etti.

Olay, 15 Haziran Cumartesi günü saat 11.30 civarında Bakırköy, Florya Mahallesi Selim Pars Sokak’ta gerçekleşti. Bakırköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan 43 yaşındaki temizlik görevlisi M.Ş.G. sorumlu olduğu sokağın temizliğini yaptığı sırada bir binanın bahçe duvarında siyah bir çanta buldu.

Bahçe duvarının bulunduğu apartmana girerek çantanın sahibini soran görevli, bulamayınca bir süre sokakta çantasını unutan kişiyi aradı. Çantanın sahibine ulaşamayan temizlik görevlisi, şefinin yanına giderek durumu bildirdi. Temizlik görevlisi ve şefi birlikte Florya’da bulunan Şenlikköy Polis Merkezi’ne giderek polislere durumu anlattı. Karakolda, çantanın içinde bulunan bin 100 İsviçre frangı, 890 euro, 820 Amerikan doları, 5 bin 575 Türk lirası ile 4 milyon 713 bin değeri bulunan 16 adet çek ve kredi kartları, tutanak tutularak polisler tarafından teslim alındı.

Çantanın içinde bulunan kimlik sayesinde sahibini bulan polisler, M.C. isimli iş insanını karakola çağırarak çantayı teslim etti.

Whatsapp Kanalımıza katılmak için tıklayın

iscimemur.net özellikle yerel yönetimlerde çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları özlük veya bordro konularındaki sorulara mevzuatsal dayanakları ile birlikte cevap bulabilecekleri bir platformdur.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.