DDK’nın KPSS iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulunması üzerine Başsavcılık soruşturma başlattı

DDK’nın KPSS iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulunması üzerine Başsavcılık soruşturma başlattı
Yayınlama: 03.08.2022
A+
A-

KPSS İle İlgili İddialar Hakkında Başsavcılık Soruşturma Başlattı

31 Temmuzda yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında sorulan bazı soruların bir yayın evinin deneme sınavı sorularıyla aynı olması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan konunun DDK tarafından araştırılmasını istemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçen Devlet Denetleme Kurulu yaptığı inceleme sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

DDK Başkanı Yunus Arıncı, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, “İnceleme raporu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a arz edilecek. Problemli bir durum var gözüküyor” demişti.

DDK’nın suç duyurusu üzerine harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 31 Temmuzda yapılan KPSS oturumuyla ilgili soruşturma başlattı.

Başlatılan soruşturma kapsamında iddiaların odağındaki yayın evinin bazı merkezlerinde arama yapılarak bazı materyallere el konuldu.

KPSS İptal Edilir Mi?

Yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra şaibeli hale gelen KPSS’nin iptal edilip edilmeyeceği ise merak konusu.

İddiaların ortaya atıldığı ilk saatlerde ÖSYM’nin resmi twitter hesabından açıklama yapılarak iddiaların asılsız olduğu söylenmişti.


⇒ iscimemur.net’i twitter da takip etmek ister misiniz? Tıklayın

iscimemur.net özellikle yerel yönetimlerde çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları özlük veya bordro konularındaki sorulara mevzuatsal dayanakları ile birlikte cevap bulabilecekleri bir platformdur.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.