Öğretmen kadrosundan diğer memur kadrolarına geçenlerin ek göstergesi kaç olur?

Öğretmen kadrosundan diğer memur kadrolarına geçenlerin ek göstergesi kaç olur?
Yayınlama: 29.07.2022
A+
A-

Öğretmenlikten Diğer Memur Kadrolarına Geçenlerin Ek Göstergesi Kaç Olur?

Merhaba, İmam kadrosundan memur kadrosuna geçenlerle ilgili yazınızı okudum. Aynı konuyla ilgili benimde bir sorum olacak. Cevaplarsanız sevinirim. Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak çalışırken bir belediyeye 3. Dereceli Bilgisayar İşletmeni olarak atandım. 1 inci derecenin 4 üncü kademesindeyim. Çalıştığım belediyede tarafıma verilerin ek gösterge 2200 fakat siz yukarıda bahsi geçen yazınızda 3000 olması gerektiğini söylemektesiniz. Konuyla ilgili benim durumumu göz önünde alarak bilgi verirseniz sevinirim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba;
657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 43 üncü maddesinin (B) bendi ve 148 no.lu Devlet Memurları Kanunu Genel Tebliği gereğince kazanılmış hak aylığınıza ve emekliliğinize esas ek göstergenizin 3000 olması gerekir. Bu durum belediyeniz yetkililerinin dikkatinden kaçmış olabilir.
Bir dilekçe ile müracaat etmeniz halinde bu durumun düzeltileceğini tahmin ediyorum. Ayrıca maaş ve unsurlarına ait alacaklardaki zaman aşımı 5 yıl olduğundan eksik ödenen ek gösterge farklarını da faizsiz olarak geri almanız mümkündür.
Bununla birlikte, hatırlanacağı üzere 14 Şubat 2022 tarihinde yayınlanan 7354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanununun 8 inci maddesi ile öğretmenlerin ek göstergesinde düzenleme yapılmış ve bu düzenlemenin yürürlüğe gireceği tarih 15 Ocak 2023 olarak belirlenmişti.

Ancak bu düzenleme 7417 sayılı Kanunun 21. Maddesi ile yürürlükten kaldırılmıştır. Yerine 7417 sayılı Kanunun 6. Maddesi ile aynı ek gösterge puanları geçerli olacak şekilde düzenleme yapılmıştır.  Kanuni düzenlemelere istinaden kazanılmış hak aylığı ve emekli ek göstergeniz 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren 3600 olacaktır. Takip etmenizde fayda var…

Selim SALTAN

İmam kadrosundan diğer memur kadrolarına geçenlerin ek göstergeleri kaç olur? Tıklayın


MAAŞ HESAPLAMA PROGRAMLARIMIZ

⇒ Memur Maaşı Hesaplama Programımız için Tıklayın


⇒ Sözleşmeli Personel Maaşı Hesaplama Programımız İçin Tıklayın


HERKES İÇİN DENEME SINAVLARI

⇒ Deneme Sınavlarına Katılmak İçin Tıklayın


⇒ iscimemur.net’i twitter da takip etmek ister misiniz? Tıklayın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.