Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Başvuru Tarihleri Uzatıldı. Sınav Ücreti Ne Kadar? Sınav Takvimi ve Sınav Konuları Neler?

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Başvuru Tarihleri Uzatıldı. Sınav Ücreti Ne Kadar? Sınav Takvimi ve Sınav Konuları Neler?
Yayınlama: 18.07.2022
A+
A-

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı başvuru tarihleri uzatıldı. Bakanlık tarafından daha önce yayınlanan sınav takviminde 1-18 Temmuz tarihleri adayların sınav başvurularının alınması olarak belirlenmişti.

18 Temmuz 2022 Saat 23.59’da sona erecek başvurular için bir çok aday başvuru işlemini henüz tamamlayamadığı için başvuru süresinin uzatılması yönünde karar alındı. Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sisteminde yayınlanan duyuruya göre Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı başvuru tarihleri 20 Temmuz 2022 Saat 23.59‘a kadar uzatıldı. Buna göre Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına girecek adaylardan 18.07.2022 tarihi itibariyle kayıt ve başvuru işlemlerini tamamlayamayanlar başvurularını 20.07.2022 Saat 23.59’a kadar yapabilecekler.

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuru şu şekilde;

“21 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan 2022 Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı başvuruları 20 Temmuz 2022 Saat 23:59’a kadar uzatılmıştır.”

Başvurular Nasıl ve Nereye Yapılacak?

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına girecek adaylar https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/giris adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor. Daha önce sisteme kaydını yaptırmış olanlar mevcut şifreleri ile giriş yapabilecekken daha önce kayıt yaptırmamış olanların önce https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/kayitol/istek adresi üzerinden kaydolarak başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Sınav Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına başvuracak adayların başvurularını tamamlayabilmeleri için 350,00 TL sınav ücretini de yatırmaları gerekiyor. İnternet üzerinden yatırılabilen bu tutarın yatırılmasından sonra başvurunun tamamlandığına dair bilgi notu ile karşılaşılıyor.

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı İnternet Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın

Sınav Konuları Nelerden Oluşuyor?

Aşağıdaki bağlantıları tıklayarak gireceğiniz sınavın konularını görebilirsiniz…

Görevde Yükselme Sınav Konuları İçin Tıklayın

Unvan Değişikliği Sınav Konuları İçin Tıklayın

Zabıta Personeli Görevde Yükselme Sınav Konuları İçin Tıklayın

İtfaiye Personeli Görevde Yükselme Sınav Konuları İçin Tıklayın

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Deneme Soruları

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına katılacak adaylar için hazırlanan deneme sınavlarına katılarak bilgilerini tazeleyebilirler. Bu amaç doğrultusunda hazırlanmış deneme sınavlarında her bir sorunun açıklama kısmı cevabın yasal dayanağı ve Kanun maddesinin metnini de içerecek şekilde düzenlenmiştir. Deneme sınavlarına katılmak için herhangi bir ücret veya üyelik talep edilmemektedir.


Deneme Sınavlarına Ulaşmak İçin Tıklayın…


Sınav Takvimi

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 2022 takvimi aşağıdaki gibidir.


MAAŞ HESAPLAMA PROGRAMLARIMIZ

⇒ Memur Maaşı Hesaplama Programımız için Tıklayın


⇒ Sözleşmeli Personel Maaşı Hesaplama Programımız İçin Tıklayın


HERKES İÇİN DENEME SINAVLARI

⇒ Deneme Sınavlarına Katılmak İçin Tıklayın


⇒ iscimemur.net’i twitter da takip etmek ister misiniz? Tıklayın

iscimemur.net özellikle yerel yönetimlerde çalışan memur, işçi ve sözleşmeli personelin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları özlük veya bordro konularındaki sorulara mevzuatsal dayanakları ile birlikte cevap bulabilecekleri bir platformdur.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.